Video

V této části našich stránek naleznete všechna naše videa z kolejiště. Videa jsou umístněna rovněž na serveru Youtube v našem uživatelském kanálu. Tyto „krátké filmy” z kolejiště, jak se poslední dobou stalo trendem, budou zde postupem času aktualizovány. Poslední dobou se snažím v každém „krátkém filmu” zobrazit provoz na kolejišti co možná nejpodrobněji a nabídnout divákům také nějaké nové neokoukané úhly pohledu. Pokouším se také, aby jednotlivě záběry na sebe navazovaly, a touto návozností bych také rád docílit toho, aby si někteří z vás kolejiště mohli lépe představit.
Pro natáčení si většinou vybírám lokomotivu se zvukovým dekodérem, to proto, aby bylo video něčím „okořeněné”, a aby také nebylo jen slyšet nudné klapání kol a vrčení motoru lokomotivy. U modelů, jež zvukový dekodér nemá viz. video staniční posun jsou záběry doplněny zvuky skutečné lokomotivy. Jen práce s navazováním, otáčkami motoru a celkovou synchronizací zvuků je zde trošku více a vyžádá si to mnohem více času.

A ještě na závěr bych se chtěl vyjádřit ke kvalitě obrazu i zvuku, protože někteří jedinci měly nějaké připomínky.

Kamera, kterou jsou videa natáčené je zcela obyčejná a patří do nižší kategorie, má sice rozlišení full HD, ale to hraje jen malou roli. Co se týká obrazu, tak kamera někdy zahálí v ostření a některé záběry mají měkčí kresbu.  Dále při podmínkách, kdy chci udělat detailnější záběr kamera ostří pouze na jednu část obrazu (má pouze jeden ostřící bod), což má za následek naostření pouze na popředí příp. pozadí záběru. S tímto se v tomto měřítku nedá bohužel nic dělat...

Ke zvuku: Videa, jež jsou zveřejněna na našem kanále jsou natočeny s kamerou bez externího mikrofonu, tudíž zvuk není tolik kvalitní jako u profi přístrojů. A zase to je o měřítku. Pokud položím kameru na kolejiště, abych udělal nějaký zajímavý záběr, tak se může stát, že mi souprava bude kolem kamery projíždět ve vzdálenosti několika cm. To pak vede ke zhoršení kvality zvuku. Tohle se pak nedá například srovnat při natáčení vlaku venku ve vzdálenosti 50 m.

Toť na závěr a my se budeme snažit připravovat další videa

 

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.